Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color brick color green color

Рівненський обласний науково-практичний тижневик

Рівненський обласний науково-практичний тижневик. Заснований в серпні 1998 року

Ви знаходитесь тут:Головна сторінка
НЕСОЛОДКЕ ЖИТТЯ Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.11.2013
Про ситуацію, що склалася із захворюванням на цукровий діабет в області, причини його виникнення, забезпечення хворих життєво необхідними препаратами та профілактику підступної хвороби йшлося на засіданні круглого столу напередодні Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.

   Захід для місцевих журналістів проводився за участю представників управління охорони здоров’я, обласного центру здоров’я, спеціалістів медичних установ області, представників громадської організації.
- Протягом останніх 11 років поширеність цукрового діабету в Україні стрімко зросла - з 1,8 до 2,8%, - зазначив, відкриваючи засідання круглого столу, головний лікар обласного центру здоров’я Микола Юзвенко.
“Солодка” хвороба посідає третє місце у світі після серцево-судинних й онкологічних захворювань. А якщо додати ще її тяжкі наслідки, то вона є однією з першочергових медико-соціальних проблем.
Чимало говорилося на засіданні круглого столу про забезпечення хворих на цукровий діабет інсулінами і таблетованими препаратами, адже в області їх потребує понад 12 тисяч. Щодо дітей, то загалом такої проблеми не існує, а ось з приводу дорослого населення є певні труднощі, -  зазначила головний позаштатний ендокринолог обласного УОЗ Наталія Ковальчук. Лікар зупинилася і на певних позитивних зрушеннях в лікуванні хвороби, що пов’язані із збільшенням державного фінансування відповідно до програми “Цукровий діабет”. А це дає можливість нехай не в повному обсязі, але загалом вирішувати питання забезпечення необхідними препаратами, які не дають алергічних реакцій.
Про роботу ендокринологічного центру, лікування, діагностику, реабілітацію хворих розповів головний лікар обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Сергій Шевчук. Впродовж нинішнього року на базі ендокринологічного центру пройшли обстеження понад 17 тисяч хворих на цукровий діабет. Тут створено всі умови для лікування, функціонує денний стаціонар. Завідувач ендокринологічного центру Юрій Серветник зупинився на причинах і типах розвитку хвороби., небезпеці ускладнень, наголосив на важливості профілактичних заходів, ранній діагностиці. На його думку, добрим прикладом є виїзди фахівців у населені пункти з метою виявлення хвороби, проведення різноманітних заходів, як, скажімо, акції з вимірювання цукру в крові, консультації фахівців.
Присутній на засіданні круглого столу голова Рівненської обласної асоціації “Діабетик” Михайло Літвіщенко розповів про роботу асоціації, вказав на позитивні й негативні результати в лікуванні хвороби, проблемні місця, які вимагають посиленої уваги з боку органів влади. Звісно, що виділених державних коштів не вистачає на придбання необхідної кількості ліків, тому людям доводиться самотужки вирішувати це питання що, вважає Михайло Літвіщенко, пенсіонерам та людям із низьким рівнем доходів це здебільшого не по кишені.
Думку про необхідність профілактично-просвітницьких заходів підтвердила і лікар-санолог обласного центру здоров’я Валентина Копель, зазначивши, наскільки важливою є турбота людини про власне здоров’я.
Фахівець вважає, що насамперед людям потрібно змінити модель своєї поведінки: споживати здорову їжу, більше рухатися, вживати багато фруктів та овочів, молочних продуктів, часто бувати на свіжому повітрі, займатися спортом. Інакше кажучи, спрямувати всі свої зусилля на створення таких умов, щоб наш організм потребував якомога менше “ремонту”.

Ніна МІНІЧ,

редактор прес-центру обласного центру здоров’я
 
< Попередня   Наступна >
Назад

Номери газети

Архів номерів газети

Вхід


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Медицинский сайт и форум медицинские консультации врачей для врачей, студентов медиков и пациентов на http://ukrmedserv.com

Зараз на сайті

Пропонуємо друк медичних бланків - звертайтеся до редакції газети